AeroMobil opäť výrazne posilňuje svoj inžiniersky tím

Alan Roach nastupuje na pozíciu Vedúceho inžiniera pre interiérové systémy, Bezpečnosť a Vehicle packaging

Príchod Alana Roacha predstavuje ďalšie výrazné rozšírenie tímu AeroMobil. Alan prináša ďalšie odborné skúsenosti a schopnosti najmä z automobilovej oblasti. Vďaka Alanovým vedomostiam zo sféry automobilovej výroby a produktového dizajnu a vývoja, získa súčasný tím inžinierov kreatívne orientovaný pohľad s 22-ročnou skúsenosťou v priemysle.

Spoluzakladateľ a CEO spoločnosti AeroMobil, Juraj Vaculík, povedal - “Náš tím sa rozširuje tento rok výraznou rýchlosťou. Je dôkazom, že AeroMobil rastie ako priemyselná firma, ktorej cieľom je stať sa svetovým výrobcom vozidiel. Verím, že Alanov príspevok k riešeniu vzťahov komponentov vozidla a posádky bude kľúčovým pre dosiahnutie tohto cieľa.”

Alan Roach absolvoval Leeds University v odbore Mechanical Engineering. Po ukončení štúdií pracoval ako inžinier pre Land Rover v rokoch 1993 až 2000 a potom pre McLaren od 2000 do 2007. Práve v tomto období získal precízny pohľad na implementáciu konceptuálneho dizajnu a konzistentné riadenie projektov. Jeho ďalšie pracovné pozície v Think Global AS (výrobca elektrických vozidiel v Nórsku) a Aker Solutions AS (dodávateľ ťažobných systémov pre ropný a plynárenský priemysel), rozšírili jeho odbornosť aj vo svete globálneho dizajnu produktov a vývoja CAD softvéru. Jeho znalosti v oblasti komplexných systémov, zariadení a ich rozhraní prinášajú neoceniteľnú hodnotu v rámci plnohodnotného spojenia automobilu a lietadla.

Rozšírený tím AeroMobilu v súčasnosti pokračuje vo výskumno-vývojových aktivitách, vylepšuje dizajn lietajúceho auta a pracuje na novom prototype, ktorý bude podrobený predpísaným testom. Hladký priebeh týchto procesov, vysoká úroveň inovácií a noví experti z automobilového aj leteckého sveta v tíme, sú zárukou, že projekt postupuje na vyššiu úroveň. Tento rok tím AeroMobilu narástol na takmer 40 ľudí, pričom boli posilnené najmä technické a inžinierske pozície.

O AeroMobil

www.aeromobil.com