AeroMobil opäť výrazne posilňuje svoj inžiniersky tím

Alan Roach nastupuje na pozíciu Vedúceho inžiniera pre interiérové systémy, Bezpečnosť a Vehicle packaging

Príchod Alana Roacha predstavuje ďalšie výrazné rozšírenie tímu AeroMobil. Alan prináša ďalšie odborné skúsenosti a schopnosti najmä z automobilovej oblasti. Vďaka Alanovým vedomostiam zo sféry automobilovej výroby a produktového dizajnu a vývoja, získa súčasný tím inžinierov kreatívne orientovaný pohľad s 22-ročnou skúsenosťou v priemysle.

Spoluzakladateľ a CEO spoločnosti AeroMobil, Juraj Vaculík, povedal - “Náš tím sa rozširuje tento rok výraznou rýchlosťou. Je dôkazom, že AeroMobil rastie ako priemyselná firma, ktorej cieľom je stať sa svetovým výrobcom vozidiel. Verím, že Alanov príspevok k riešeniu vzťahov komponentov vozidla a posádky bude kľúčovým pre dosiahnutie tohto cieľa.”

Alan Roach absolvoval Leeds University v odbore Mechanical Engineering. Po ukončení štúdií pracoval ako inžinier pre Land Rover v rokoch 1993 až 2000 a potom pre McLaren od 2000 do 2007. Práve v tomto období získal precízny pohľad na implementáciu konceptuálneho dizajnu a konzistentné riadenie projektov. Jeho ďalšie pracovné pozície v Think Global AS (výrobca elektrických vozidiel v Nórsku) a Aker Solutions AS (dodávateľ ťažobných systémov pre ropný a plynárenský priemysel), rozšírili jeho odbornosť aj vo svete globálneho dizajnu produktov a vývoja CAD softvéru. Jeho znalosti v oblasti komplexných systémov, zariadení a ich rozhraní prinášajú neoceniteľnú hodnotu v rámci plnohodnotného spojenia automobilu a lietadla.

Rozšírený tím AeroMobilu v súčasnosti pokračuje vo výskumno-vývojových aktivitách, vylepšuje dizajn lietajúceho auta a pracuje na novom prototype, ktorý bude podrobený predpísaným testom. Hladký priebeh týchto procesov, vysoká úroveň inovácií a noví experti z automobilového aj leteckého sveta v tíme, sú zárukou, že projekt postupuje na vyššiu úroveň. Tento rok tím AeroMobilu narástol na takmer 40 ľudí, pričom boli posilnené najmä technické a inžinierske pozície.

O AeroMobil

The AeroMobil is the new ultra-high-end vehicle equally at home on the road or in the sky.  A true flying car, it is the culmination of leading-edge automotive and aerospace design and engineering, advanced materials, luxury features, and impeccable styling that does what no supercar or private jet can do.  It can seamlessly transform from car to aircraft - from driving to flying - in under three minutes. This exceptional vehicle is the result of over ten years of research and development by an outstanding team of engineers and designers. Its pedigree includes luxury and supercar makers BMW, Aston Martin, McLaren, Mercedes Benz F-1 and Ferrari F-1, and aerospace leaders Lockheed Martin, Rolls Royce, Airbus, and Diamond Aircraft, among others.  Scheduled to be commercially available in 2023, The AeroMobil represents a unique opportunity to own a first of its kind, ultra-high-end vehicle.  AeroMobil also represents an opportunity to invest in the company that will be the first to market with a flying car and well-positioned for sustained growth as a door-to-door Regional Air Mobility service operator for trips of 500 miles or less using a four-seat version of The AeroMobil coming to market in 2025.  For more information, please visit aeromobil.com.

AeroMobil
AeroMobil
Prípojná 5,
821 06 Bratislava
Slovakia