AeroMobil rozširuje svoj medzinárodný tím. Prijíma Mikaela Olssona.

Mikael Olsson so skúsenosťami z vedúcich automobilových a leteckých spoločností posilní CAD oddelenie a dizajnérsky tím.

Mikael Olsson, talentovaný dizajnérsky inžinier, sa v apríli pripojil k tímu AeroMobilu. Pomôže pri vývoji prototypov v 3D a 2D prostrediach, dizajne komponentov a systémov vozidla. Jeho viac ako 30 ročná skúsenosť s CAD (Computer Aided Design) a široké portfólio skúseností z oblasti elektroniky a strojárstva sú obrovským prínosom pre celý tím. Schopnosť vidieť komplexný vývoj vozidla od ergonomických súčastí, cez displeje až po kontrolné prvky je významným benefitom v jeho pozícii Principal CAD Designer. Krátko predtým ako sa pripojil k AeroMobilu, Mikael pracoval na vozidlách BMW Z4, BMW M6-GT3 a jeho skúsenosti zahŕňajú aj interiérové prvky radu X.

Svoju kariéru začal v rodnom Švédsku, v spoločnosti Volvo. Neskôr pokračoval v rôznych krajinách Európy a USA prácou pre spoločnosti ako Eurocopter, Volvo a BMW. V roku 2000 sa stal vedúcim dizajnérom spoločnosti VMCC v Kalifornii, čo ho predurčilo na ďalšie senior pozície. Vo VMCC pracoval hlavne na vývoji elektrických vozidiel. Vo výrobnom podniku BMW v Oxforde sa zúčastnil na vývoji automobilu Mini v rokoch 2004 až 2007.​

Mikael má významné skúsenosti s 3D dizajnovým aplikáciami, s ktorými intenzívne pracoval od roku 2007 v Oslo a nedávno v Mníchove ako dizajnérsky inžinier na vedúcej pozícii. Do AeroMobilu prichádza priamo z BMW Motorsport, kde dohliadal na dizajn komponentov, bezpečnostné systémy vozidla vrátane vzťahov posádky a komponentov automobilu. Aj tieto jeho bohaté skúsenosti pomôžu posunúť AeroMobil na úroveň, ktorá je v automobilovom a leteckom priemysle vysokým štandardom.​

Príchod skúsených zahraničných a domácich špecialistov do tímu AeroMobilu je dôkazom, že projekt lietajúceho vozidla je mimoriadne atraktívny a má obrovský potenciál zmeniť svet osobnej dopravy. Zároveň je stále bližšie k plánovanej priemyselnej výrobe a komerčnému vstupu na trh. Rozšírený tím spoločnosti v súčasnosti pracuje na výskume a vývoji nových prototypov a certifikácii vozidla v rámci existujúcich regulačných rámcov.

O AeroMobil

The AeroMobil is the new ultra-high-end vehicle equally at home on the road or in the sky.  A true flying car, it is the culmination of leading-edge automotive and aerospace design and engineering, advanced materials, luxury features, and impeccable styling that does what no supercar or private jet can do.  It can seamlessly transform from car to aircraft - from driving to flying - in under three minutes. This exceptional vehicle is the result of over ten years of research and development by an outstanding team of engineers and designers. Its pedigree includes luxury and supercar makers BMW, Aston Martin, McLaren, Mercedes Benz F-1 and Ferrari F-1, and aerospace leaders Lockheed Martin, Rolls Royce, Airbus, and Diamond Aircraft, among others.  Scheduled to be commercially available in 2023, The AeroMobil represents a unique opportunity to own a first of its kind, ultra-high-end vehicle.  AeroMobil also represents an opportunity to invest in the company that will be the first to market with a flying car and well-positioned for sustained growth as a door-to-door Regional Air Mobility service operator for trips of 500 miles or less using a four-seat version of The AeroMobil coming to market in 2025.  For more information, please visit aeromobil.com.

AeroMobil
AeroMobil
Prípojná 5,
821 06 Bratislava
Slovakia