AeroMobil rozširuje svoj medzinárodný tím. Prijíma Mikaela Olssona.

Mikael Olsson so skúsenosťami z vedúcich automobilových a leteckých spoločností posilní CAD oddelenie a dizajnérsky tím.

Mikael Olsson, talentovaný dizajnérsky inžinier, sa v apríli pripojil k tímu AeroMobilu. Pomôže pri vývoji prototypov v 3D a 2D prostrediach, dizajne komponentov a systémov vozidla. Jeho viac ako 30 ročná skúsenosť s CAD (Computer Aided Design) a široké portfólio skúseností z oblasti elektroniky a strojárstva sú obrovským prínosom pre celý tím. Schopnosť vidieť komplexný vývoj vozidla od ergonomických súčastí, cez displeje až po kontrolné prvky je významným benefitom v jeho pozícii Principal CAD Designer. Krátko predtým ako sa pripojil k AeroMobilu, Mikael pracoval na vozidlách BMW Z4, BMW M6-GT3 a jeho skúsenosti zahŕňajú aj interiérové prvky radu X.

Svoju kariéru začal v rodnom Švédsku, v spoločnosti Volvo. Neskôr pokračoval v rôznych krajinách Európy a USA prácou pre spoločnosti ako Eurocopter, Volvo a BMW. V roku 2000 sa stal vedúcim dizajnérom spoločnosti VMCC v Kalifornii, čo ho predurčilo na ďalšie senior pozície. Vo VMCC pracoval hlavne na vývoji elektrických vozidiel. Vo výrobnom podniku BMW v Oxforde sa zúčastnil na vývoji automobilu Mini v rokoch 2004 až 2007.​

Mikael má významné skúsenosti s 3D dizajnovým aplikáciami, s ktorými intenzívne pracoval od roku 2007 v Oslo a nedávno v Mníchove ako dizajnérsky inžinier na vedúcej pozícii. Do AeroMobilu prichádza priamo z BMW Motorsport, kde dohliadal na dizajn komponentov, bezpečnostné systémy vozidla vrátane vzťahov posádky a komponentov automobilu. Aj tieto jeho bohaté skúsenosti pomôžu posunúť AeroMobil na úroveň, ktorá je v automobilovom a leteckom priemysle vysokým štandardom.​

Príchod skúsených zahraničných a domácich špecialistov do tímu AeroMobilu je dôkazom, že projekt lietajúceho vozidla je mimoriadne atraktívny a má obrovský potenciál zmeniť svet osobnej dopravy. Zároveň je stále bližšie k plánovanej priemyselnej výrobe a komerčnému vstupu na trh. Rozšírený tím spoločnosti v súčasnosti pracuje na výskume a vývoji nových prototypov a certifikácii vozidla v rámci existujúcich regulačných rámcov.

O AeroMobil

AeroMobil is an advanced engineering company that is commercializing a sophisticated flying car, combining a luxury sports car and a light aircraft in a single vehicle. AeroMobil aims to make personal transportation vastly more efficient and environmentally friendly by helping to overcome traffic jams in large areas and by allowing significantly faster door-to-door travel for medium distances or in areas with limited road infrastructure.

www.aeromobil.com

AeroMobil
AeroMobil
Prípojná 5,
821 06 Bratislava
Slovakia