AeroMobil rozširuje svoju Advisory Board. Jej novým členom je Meir Arnon.

AeroMobil, jeden z popredných hráčov v osobnej leteckej doprave zameraný na vývoj lietajúcich vozidiel, rozšíril svoju Advisory Board (Radu poradcov) o piateho člena.

Meir Arnon tak doplnil skupinu skúsených odborníkov so silným technickým, trhovým a investičným zázemím z automobilového aj leteckého priemyslu. Meir Arnon bude podporovať najmä fund-raisingové aktivity s celým radom investorov a rozvoj partnerstiev s kľúčovými technologickými hráčmi v oboch sektoroch. S jeho neoceniteľnými schopnosťami bude Advisory Board naďalej podporovať rozvoj spoločnosti AeroMobil ako lídra v oblasti osobnej leteckej dopravy.

Meir Arnon v roku 1988 založil spoločnosť Focus Capital Group (FCG) a v súčasnosti pôsobí ako jej predseda a výkonný riaditeľ. FCG realizovala mnohé investície a transakcie v spolupráci so spoločnosťami Fortune 100. Získavala verejne obchodované spoločnosti a zabezpečila ich predaj strategickým hráčom v rôznych odvetviach – komunikačné zariadenia, ťažké stroje, mobilita, potravinársky, automobilový a energetický priemysel. Aktuálne je Meir Arnon predsedom spoločnosti Vulcan-Volta a členom predstavenstva niekoľkých start-upových podnikov z automobilového priemyslu a oblasti mobility.  

Pred založením spoločnosti FCG sa Meir Arnon podieľal na založení spoločnosti New Dimension Software Co., ktorej predsedal. Tá sa neskôr stala verejnou na burze NASDAQ a kúpila ju spoločnosť BMC Software. Meir Arnon spolupracoval s mnohými poprednými automobilovými výrobcami ako GM, Ford, Renault, Delphi či Lear. 

„AeroMobil je jednou z najinovatívnejších spoločností v oblasti osobnej leteckej dopravy zameranej na vývoj lietajúcich vozidiel. Hĺbka vedomostí a skúseností tímu sa len ťažko porovnáva s inými začínajúcimi spoločnosťami z tohto odvetvia. Spôsob, akým spoločnosť AeroMobil spája to najlepšie z automobilového a leteckého priemyslu, vedie k jedinečným poznatkom. To jej umožňuje vyrábať vozidlá, ktoré sú bezpečnejšie, efektívnejšie a tiež šetrnejšie k životnému prostrediu, a ktoré môžu v nasledujúcich rokoch fungovať v rámci existujúcej infraštruktúry. Čo sa týka technológie a certifikácie lietajúcich vozidiel, AeroMobil stojí v popredí vývoja,“ povedal Meir Arnon pri vstupe do Advisory Boardu AeroMobilu.

Meir Arnon je aktívnym občianskym lídrom a členom organizácie YPO, v ktorej pomáhal zakladať izraelskú, monackú a ruskú časť a podporil množstvo jej aktivít po celom svete. Je členom predstavenstva Izraelského inštitútu pre inovácie a spoluzakladateľom a predsedom organizácie EcoMotion – neziskovej globálnej interdisciplinárnej komunity, v ktorej pôsobí viac ako sedemtisíc inovátorov a podnikateľov zameraných na inteligentnú mobilitu a alternatívne palivá. Získal tituly B.Sc. na univerzite Technion - Izraelský technologický inštitút, MBA na INSEAD a PPL na HBS. 

Meir Arnon vstúpil do spoločnosti AeroMobil po uvedení technológie a konceptu eVTOL, ktoré boli spoločnosťou predstavené začiatkom roku 2018. Spoločnosť AeroMobil sa zaviazala k ambicióznej vízii transformácie osobnej leteckej dopravy a čoskoro, začiatkom roka 2019, začne testovať ďalší prototyp svojho lietajúceho vozidla. Cieľom spoločnosti je zjednodušiť prístup k osobnej leteckej doprave tak, aby z nej mohol mať prospech každý, zvýšiť osobnú slobodu a zabrániť ďalšiemu preťažovaniu miest. Týmto reflektuje na rastúci konsenzus v leteckom a automobilovom priemysle, ktorý uznáva, že mobilita sa mení na službu s dôrazom na zlepšenie toku dopravy, bezpečnosti a  environmentálnej zodpovednosti. 

„Sme radi, že môžeme spolupracovať práve s Meirom Arnonom. Jeho odborné znalosti a angažovanie ďalších technologických partnerov z oblasti inteligentnej mobility a autonómnej prevádzky podporia náš ďalší vývoj. Spolupráca prichádza v čase, kedy sa zvyšuje povedomie o lietajúcich autách a osobnej leteckej doprave, a kedy technológie vytvárajú nové možnosti a pretvárajú osobnú slobodu a mobilitu. Vieme, že letecké aj automobilové spoločnosti sa v tomto sektore usilujú o vytvorenie štandardov a sme presvedčení, že aj vďaka Meirovi Arnonovi môžeme spolupracovať so strategickými hráčmi v oboch odvetviach a vytvoriť dôveryhodnú predstavu omobilite v osobnej leteckej doprave ako službe.

Členovia Advisory Board spoločnosti AeroMobil

Antony Sheriff

Antony Sheriff je generálnym riaditeľom spoločnosti Princess Yachts a renomovaným profesionálom v automobilovom priemysle. S  vyše 30-ročnou medzinárodnou kariérou je uznávaný ako jeden z najdôležitejších odborníkov v oblasti s hĺbkovou znalosťou automobilového priemyslu na najvyššej strategickej úrovni, ako aj na detailnej úrovni dizajnu a prevádzky. Po krátkej kariére automobilového dizajnéra v Taliansku a Anglicku pracoval ako produktový návrhár pre Chrysler. Svoj titul Masters získal z manažmentu na M.I.T., kde pôsobil ako výskumník na plný úväzok pre Medzinárodný program motorových vozidiel a prispel k prelomovej knihe The Machine That Changed the World. Neskôr sa pripojil k spoločnosti McKinsey & Company, v ktorej radil niekoľkým nielen automobilovým spoločnostiam naprieč USA a Európou.

V roku 1995 sa Sheriff pripojil k spoločnosti Fiat Auto v Taliansku a bol rýchlo povýšený na riaditeľa vývojárov výrobkov pre všetky autá a úžitkové vozidlá Fiat, Alfa Romeo a Lancia. Medzi mnohými autami, ktoré vytvoril, boli dvaja víťazi súťaže Auto roka. Po vymenovaní za viceprezidenta značky Fiat, Sheriff v roku 2003 odišiel do spoločnosti McLaren Automotive, kde pôsobil ako výkonný riaditeľ. Počas desaťročia v McLarene, Sheriff premenil spoločnosť zo zmluvného výrobcu pre Mercedes-Benz na ziskovú nezávislú spoločnosť so športovými autami a kompletným sortimentom vysoko inovatívnych športových vozidiel, ktoré sa stretli so širokým uznaním kritikov. Najprv uviedol na trh Mercedes SLR McLaren a potom skoncipoval a vyrobil model SLR Stirling Moss, najdrahší predaný Mercedes.

Sheriff spravil z McLarenu skutočne nezávislú spoločnosť, ktorá pod jeho vedením uviedla MP4-12C, revolučný športový automobil s uhlíkovými vláknami, a následne P1, milióndolárové hybridné a ultra výkonné športové auto. Tretí model Sports Series, ktorý Sheriff vytvoril, bol uvedený len nedávno. Spoločnosť tiež vybudovala úplne nové výrobné zariadenie a globálnu distribučnú sieť. Vo svojom prvom roku výroby dosiahla obrat vo výške 267 miliónov. 

Sheriff v roku 2013 odstúpil z pozície generálneho riaditeľa spoločnosti McLaren a aktuálne pôsobí ako poradca a investor vo viacerých projektoch v medzinárodnom automobilovom priemysle. Sheriff získal tituly B.A. a B.S. na Swarthmore College a tiež M.S. na M.I.T. Má americkú aj taliansku štátnu príslušnosť.   

Glenn Mercer

Glenn Mercer je popredným odborníkom v oblasti automobilového priemyslu v celosvetovom meradle. Má vyše tridsaťročné skúsenosti, z ktorých 20 rokov pôsobil v spoločnosti McKinsey & Company ako šéf automobilového sektoru, pričom viedol stovky klientskych štúdií. 

Keď v roku 2006 zo spoločnosti odišiel ako partner, založil si vlastnú nezávislú poradenskú službu. V priebehu nasledujúcich rokov sa podieľal na desiatkach due diligence procesov. Okrem projektových prác pre investičné spoločnosti (KKR, Greenbriar, Kleiner Perkins) pôsobil ako poradca pre rôzne priemyselné subjekty (Ricardo PLC, the Automotive X Prize, Rocky Mountain Institute, Alliance Bernstein), člen predstavenstva pre viaceré automobilové firmy (Stackpole, Grakon, Tinnerman), odborný svedok v automobilových právnych konaniach a lektor automobilovej ekonómie v niekoľkých akademických prostrediach (Case Western, Wharton, Cambridge University). Bol taktiež prezidentom Spoločnosti automobilových analytikov a riaditeľom Medzinárodného programu motorových vozidiel. 

Glenn Mercer má titul AB z Dartmouthu, MA z Yaleu a MBA z Tuck School of Business. Žije so svojou manželkou Idou, profesionálnou violončelistkou v USA, hoci jeho práca ho priviedla do rôznych končín sveta vrátane Veľkej Británie, Dánska, Talianska či Japonska.

David Richards, CBE

David Richards v roku 1984 založil spoločnosť Prodrive a pôsobil ako predseda spoločnosti Aston Martin. Je jednou z najuznávanejších osobností svetového motošportu. Výrazne prispel k tomu, že sa spoločnosť Prodrive stala popredným svetovým automobilovým a technologickým podnikom. Taktiež viedol dva tímy F1 – Benetton a BAR – ako tímový riaditeľ a v druhom prípade priviedol tím na druhé miesto v Pohári konštruktérov F1 v roku 2014. Dnes sa aktívne zapája do všetkých aspektov skupiny Prodrive, úzko spolupracuje s predstavenstvom na rozvoji obchodnej stratégie a podporuje výkonný tím pri svojej novej obchodnej činnosti.

Patrick Hessel, predseda

Skúsený a pragmatický podnikateľ v high-tech strojárenskom sektore bol ocenený cenou EY podnikateľ roka 2015.  Má skúsenosti so zriaďovaním divízií v oblasti strojárenského dizajnu, výroby nástrojov, prototypov a sériovej výroby v odvetviach s vysokým rastom a vysokou pridanou hodnotou. Patrick Hessel je technologický investor v spoločnosti AeroMobil a zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti c2i – pokročilej kompozitnej techniky, nástrojárskej a výrobnej spoločnosti. Vyvinul širokú škálu technológií na výrobu ľahkých vyspelých konštrukčných produktov vo veľkom objeme, s vysokým štandardom kvality a nízkou nákladovou štruktúrou. Vytvoril medzinárodnú zákaznícku základňu pre automobilový, letecký a motošportový priemysel a tiež pre satelitnú komunikáciu. Zákaznícke referencie spoločnosti c2i zahŕňajú spoločnosti ako BMW, Audi, Porsche, Bentley, Aston Martin, Jaguar, Mercedes Motorsport HWA, B/E Aerospace, Diehl, Alfa Romeo, Cobham.Pred pôsobením v c2i pracoval Patrick Hessel ako manažérsky konzultant v spoločnosti McKinsey&Co v Nemecku. 

O AeroMobil

www.aeromobil.com