AeroMobil rozširuje team

Novoprijatým technickým riaditeľom (CTO) je Douglas MacAndrew

Douglas Mac Andrew so svojimi rozsiahlymi a bohatými skúsenosťami z automobilového priemyslu, prináša do teamu AeroMobilu novú energiu a schopnosti. Bude súčasťou manažmentu spoločnosti a pomôže s ďalším rozvojom projektu. Ako nový CTO bude tesne spolupracovať s Jurajom Vaculíkom a Štefanom Kleinom, spoluzakladateľmi spoločnosti AeroMobil.

(Bratislava, 26. jún, 2015) – AeroMobil pokračuje v rozširovaní svojho manažment teamu vymenovaním nového technického riaditeľa, Douglasa MacAndrewa. Dokazuje tak svoje sústredenie sa na rozvoj biznisu a akceleráciu vývoja svojho inovatívneho produktu. Doug nastúpi na novú pozíciu 1. júla 2015.

CEO AeroMobilu Juraj Vaculík komentoval vymenovanie Douga MacAndrewa, “Sme veľmi radi, že môžme privítať Douga v našom teame a verím, že s jeho pomocou sa AeroMobil bude rozvíjať tak, aby sa stal skutočne svetovou firmou v oblasti osobnej dopravy.

Doug má viac ako 20 rokov pôsobivých skúseností v automobilovom priemysle. Jeho kariéra sa rozvíjala v spoločnostiach Land Rover, McLaren a na záver v Smith Technologies Ltd. V začiatkoch svojho pracovného pôsobenia pracoval na niekoľkých globálnych produktoch Land Rover a prispel aj k uvedeniu značky BMW Mini v roku 1997. Krátko na to začal pracovať pre McLaren v automobilovej divízii od roku 1999. V McLarene mal na starosti bezpečnosť vozidla a interiérový team. Úspešne uviedol na svetový trh Mercedes SLR McLaren a jeho nasledujúce varianty. Hral rozhodujúcu úlohu pri definovaní a dizajne vozidiel McLaren MP4-12.

V roku 2007 MacAndrew prijal ponuku na pozíciu technického riaditeľa v spoločnosti Smith, kde dohliadal na rozvoj portfólia electrických vozidiel naprieč európskym a americkým trhom. V roku 2010 sa stal viceprezidentom pre konštrukciu a vývoj v celej firme a mal na starosti technologické inovácie a rozbeh novej produkcie, vrátane podpory existujúcich vozidiel vo výrobe. Pod jeho vedením, Smith zaznamenal výrazný rast v oblasti prevádzky elektrických vozidiel v Spojených štátoch, Európe, Rusku a na Ďalekom východe.

Dougove zodpovednosti v rámci rôznych automobilových firiem obsahovali celý rad technických, prevádzkových a obchodných úloh. V týchto rôznych a jedinečných funkciách Doug riadil a koordinoval rozsiahle teamy, aby dosiahol konštrukčné, dizajnové, finančné a prevádzkové ciele. V rámci obchodných úloh prišiel do kontaktu s množstvom dodávateľov a viedol aj procesy dodávateľského reťazca. Doug bola j významne zapojený do investičnej komunity, keď získal skúsenosť s akciovými trhmi AIM a NASDAQ. Bol tiež členom teamu, ktorý pripravil uvedenie Smith Corp. na americkú burzu.

Doug je autorizovaný inžinier mechaniky z Engineering Council Veľkej Británie a bol zvolený do pozície Fellow v Institute of Mechanical Engineers v roku 2007. Je držiteľom viacerých globálnych patentov za inovácie v oblasti bezpečnosti vozidiel a ochrany cestujúcich.

Celý team AeroMobilu víta nového kolegu a teší sa na uplatnenie jeho expertízy. Úlohou nového CTO bude viesť teamy konštrukcie, vývoja, výpočtov a dodávateľov. Bude tesne spolupracovať so spoluzakladateľom AeroMobilu Štefanom Kleinom.

O AeroMobil

The AeroMobil is the new ultra-high-end vehicle equally at home on the road or in the sky.  A true flying car, it is the culmination of leading-edge automotive and aerospace design and engineering, advanced materials, luxury features, and impeccable styling that does what no supercar or private jet can do.  It can seamlessly transform from car to aircraft - from driving to flying - in under three minutes. This exceptional vehicle is the result of over ten years of research and development by an outstanding team of engineers and designers. Its pedigree includes luxury and supercar makers BMW, Aston Martin, McLaren, Mercedes Benz F-1 and Ferrari F-1, and aerospace leaders Lockheed Martin, Rolls Royce, Airbus, and Diamond Aircraft, among others.  Scheduled to be commercially available in 2023, The AeroMobil represents a unique opportunity to own a first of its kind, ultra-high-end vehicle.  AeroMobil also represents an opportunity to invest in the company that will be the first to market with a flying car and well-positioned for sustained growth as a door-to-door Regional Air Mobility service operator for trips of 500 miles or less using a four-seat version of The AeroMobil coming to market in 2025.  For more information, please visit aeromobil.com.

AeroMobil
AeroMobil
Prípojná 5,
821 06 Bratislava
Slovakia