AeroMobil rozširuje team

Novoprijatým technickým riaditeľom (CTO) je Douglas MacAndrew

Douglas Mac Andrew so svojimi rozsiahlymi a bohatými skúsenosťami z automobilového priemyslu, prináša do teamu AeroMobilu novú energiu a schopnosti. Bude súčasťou manažmentu spoločnosti a pomôže s ďalším rozvojom projektu. Ako nový CTO bude tesne spolupracovať s Jurajom Vaculíkom a Štefanom Kleinom, spoluzakladateľmi spoločnosti AeroMobil.

(Bratislava, 26. jún, 2015) – AeroMobil pokračuje v rozširovaní svojho manažment teamu vymenovaním nového technického riaditeľa, Douglasa MacAndrewa. Dokazuje tak svoje sústredenie sa na rozvoj biznisu a akceleráciu vývoja svojho inovatívneho produktu. Doug nastúpi na novú pozíciu 1. júla 2015.

CEO AeroMobilu Juraj Vaculík komentoval vymenovanie Douga MacAndrewa, “Sme veľmi radi, že môžme privítať Douga v našom teame a verím, že s jeho pomocou sa AeroMobil bude rozvíjať tak, aby sa stal skutočne svetovou firmou v oblasti osobnej dopravy.

Doug má viac ako 20 rokov pôsobivých skúseností v automobilovom priemysle. Jeho kariéra sa rozvíjala v spoločnostiach Land Rover, McLaren a na záver v Smith Technologies Ltd. V začiatkoch svojho pracovného pôsobenia pracoval na niekoľkých globálnych produktoch Land Rover a prispel aj k uvedeniu značky BMW Mini v roku 1997. Krátko na to začal pracovať pre McLaren v automobilovej divízii od roku 1999. V McLarene mal na starosti bezpečnosť vozidla a interiérový team. Úspešne uviedol na svetový trh Mercedes SLR McLaren a jeho nasledujúce varianty. Hral rozhodujúcu úlohu pri definovaní a dizajne vozidiel McLaren MP4-12.

V roku 2007 MacAndrew prijal ponuku na pozíciu technického riaditeľa v spoločnosti Smith, kde dohliadal na rozvoj portfólia electrických vozidiel naprieč európskym a americkým trhom. V roku 2010 sa stal viceprezidentom pre konštrukciu a vývoj v celej firme a mal na starosti technologické inovácie a rozbeh novej produkcie, vrátane podpory existujúcich vozidiel vo výrobe. Pod jeho vedením, Smith zaznamenal výrazný rast v oblasti prevádzky elektrických vozidiel v Spojených štátoch, Európe, Rusku a na Ďalekom východe.

Dougove zodpovednosti v rámci rôznych automobilových firiem obsahovali celý rad technických, prevádzkových a obchodných úloh. V týchto rôznych a jedinečných funkciách Doug riadil a koordinoval rozsiahle teamy, aby dosiahol konštrukčné, dizajnové, finančné a prevádzkové ciele. V rámci obchodných úloh prišiel do kontaktu s množstvom dodávateľov a viedol aj procesy dodávateľského reťazca. Doug bola j významne zapojený do investičnej komunity, keď získal skúsenosť s akciovými trhmi AIM a NASDAQ. Bol tiež členom teamu, ktorý pripravil uvedenie Smith Corp. na americkú burzu.

Doug je autorizovaný inžinier mechaniky z Engineering Council Veľkej Británie a bol zvolený do pozície Fellow v Institute of Mechanical Engineers v roku 2007. Je držiteľom viacerých globálnych patentov za inovácie v oblasti bezpečnosti vozidiel a ochrany cestujúcich.

Celý team AeroMobilu víta nového kolegu a teší sa na uplatnenie jeho expertízy. Úlohou nového CTO bude viesť teamy konštrukcie, vývoja, výpočtov a dodávateľov. Bude tesne spolupracovať so spoluzakladateľom AeroMobilu Štefanom Kleinom.

O AeroMobil

AeroMobil is an advanced engineering company that is commercializing a sophisticated flying car, combining a luxury sports car and a light aircraft in a single vehicle. AeroMobil aims to make personal transportation vastly more efficient and environmentally friendly by helping to overcome traffic jams in large areas and by allowing significantly faster door-to-door travel for medium distances or in areas with limited road infrastructure.

www.aeromobil.com

AeroMobil
AeroMobil
Prípojná 5,
821 06 Bratislava
Slovakia