Expert na systémy riadenia kvality Darren McDonald sa pripája k AeroMobilu

Automobilový a letecký expert, Darren McDonald, sa stal novým členom tímu AeroMobilu. Jeho zmysel pre detail v manažmente kvality a kontinuálneho zlepšovania procesov sú hlavné prednosti, ktoré uplatnil v rôznych priemyselných odvetviach.

Utorok, 4. októbra 2016 — Pozícia Head of Quality, na ktorú bol McDonald prijatý je jedinečnou v porovnaní s ostatnými, ktoré boli hlavne technického zamerania. Skúsenosti, ktoré prináša, kombinujú technickú zručnosť a obchodné schopnosti, ktoré AeroMobil plánuje využiť pri vývoji nových prototypov a finálneho produktu. AeroMobil vďaka otvoreniu tejto pozície, ktorá v sebe spája efektivitu v manažmente kvality a projektu, ďalej potvrdzuje svoj rast.​

V roku 1985 začal Darren McDonald svoju kariéru v automobilovom priemysle v rámci Rover Group a BMW Group. Počas 15 rokov v týchto spoločnostiach postúpil na kľúčové pozície vo vývoji a uvádzaní nových produktov na trh. Pôsobil na vedúcich funkciách v oblasti manažmentu kvality, kde dosiahol výrazné úspechy. V rokoch 2001 až 2013 pracoval na rôznych pozíciách Quality Assurance pre Rolls-Royce. V nedávnom období bol McDonald v tejto spoločnosti zodpovedný najmä za kvalitu a zlepšovanie procesov vo všetkých britských a medzinárodných programoch pre vojenské letecké motory. Úspešne a s prekonaním očakávaní viedol tím 25 profesionálov v oblasti kvality, s ktorými spoločne zoptimalizovali každodenné úlohy a pracovné vyťaženie v sektoroch kvality súčiastok, prevádzky a riadenia projektov.

Počas pôsobenia v Rolls Royce v roku 2009 získal McDonald jedinečnú príležitosť stať sa projektovým manažérom zložitého projektu, ktorý v sebe zahŕňal presun a vybudovanie novej údržbovej organizácie pre letecké motory. Vďaka tejto práci bol súčasťou ďalších podobných projektov na najvyššej úrovni. Tesne pred príchodom do AeroMobilu pracoval na nasadení systému kvality ISO9001 vo viacerých leteckých projektoch vo Veľkej Británii.