Inovátor a intrapreneur Jonathan Carrier poradcom AeroMobilu

V záujme ďalšieho rozšírenia strategickej a inovačnej expertízy AeroMobilu sa jeho novým strategickým poradcom stáva Jonathan Carrier – významný intrapreneur, stratég a investor v automobilovom priemysle, ktorý je zároveň riaditeľom podnikových inovácií v RocketSpace. Jeho úlohou bude podpora obchodných stratégií a investičných aktivít. Bude tiež pomáhať s rozbehnutím predajného procesu a podporou trhového dopytu pre lietajúce autá.

Jonathan má za sebou obrovské skúsenosti s pozíciami v Jaguar Land Rover, McLaren, Mazda a Fiat, čo pridáva AeroMobilu významnú expertízu a posilňuje jeho vedúcu pozíciu na trhu. Jonathana do AeroMobilu prilákala najmä vízia spoločnosti – byť vedúcou firmou na rodiacom sa trhu lietajúcich áut a pevný záväzok v podobe projektového plánu, ako aj úspech pri získavaní nových kľúčových investorov.

Začiatkom nového milénia, v roku 2000, získaval Jonathan Carrier prvé skúsenosti s go-to market stratégiami v rámci Fiat Group. V roku 2003 prešiel do McLaren Automotive, kde sa stal súčasťou tímu, ktorý definoval budúci biznis, produktovú stratégiu a marketing pre trh superáut, čo je skúsenosť mimoriadne relevantná pre budúcu predajnú stratégiu prvého AeroMobilu. V roku 2008 sa pripojil k Mazda, kde získal signifikantné manažérske skúsenosti pri príprave dlhodobých marketingových plánov v Európe pre modely CX-5, Mazda 6 a Mazda 3. V ďalšom období Jonathan strávil takmer sedem rokov v Jaguar Land Rover (JLR), kde bol na rôznych seniorských manažérskych pozíciách s globálnym dosahom. V rámci JLR vytvoril dlhodobú globálnu stratégiu a pozicioning pre súčasné modely vozidiel Jaguar, vrátane Jaguar F-Pace – najrýchlejšie sa predávajúci Jaguar doteraz. Vo svojej poslednej pozícii v JLR, Jonathan založil a viedol InMotion Ventures, firmu plne vlastnenú spoločnosťou Jaguar Land Rover, ktorá bola vytvorená, aby budovala a investovala do startupov v oblasti mobility a smart dopravy a podporovala tak dlhodobú transformáciu biznisu JLR. V súčasnosti je Jonathan na prominentnej pozícii v RocketSpace, kde poskytuje poradenstvo pre svetové top technologické startupy a podnikových inovátorov, ktorí prinášajú trh riešenia budúcnosti.

“Som potešený možnosťou zapojiť sa do tímu strategických poradcov AeroMobilu, ktorý v súčasnosti vedie jednu z najradikálnejších redefinícií mobility of čias Henryho Forda, čo je skutočne zaujímavé obdobie pre automobilový a letecký priemysel”, povedal Jonathan Carrier. “Technológia výrazne mení tento sektor a ja sa teším, že sa budem môcť podeliť o moje vedomosti v oblasti špičkových automobilových inovácií, ako aj nových obchodných modelov v mobility, ktoré budú definovať obchodné príležitosti a trhové stratégie pre lietajúce auto.”

Pre AeroMobil je rozširovanie skupiny top odborníkov z automobilového a leteckého priemyslu kľúčovým predpokladom pre úspech komplexného dizajnového a výrobného projektu. Jonathanove vedomosti z oblasti budovania nových obchodných modelov v korporátnom startupovom svete sú pre AeroMobil neoceniteľným prínosom pri finalizácii súčasného modelu vozidla a pri plánovaní nových.  

Počas svojho pôsobenia v InMotion Ventures bol Jonathan zodpovedný za prípravu a financovanie investícií v oblasti budúcnosti mobility a smart dopravy. Vybudoval tím viac ako 30 ľudí, ktorí vytvorili niekoľko medzinárodných spoločností a firiem v rôznych technologických odvetviach a oblastiach pre budúce dopravné riešenia, vrátane zdieľanej mobility, connected car, autonómnych systémov a elektrifikácie. Získanie takého seniorného špecialistu do tímu poradcov AeroMobilu len zdôrazňuje pozoruhodný progres, ktorý firma dosiahla po nedávnom predstavení produkčnej verzie svojho lietajúceho auta. Zároveň to posilňuje kredibilitu spoločnosti pri rozrastajúcej sa skupine investorov, ktorí podporujú rozvojové plány spoločnosti.

O AeroMobil

AeroMobil is an advanced engineering company that is commercializing a sophisticated flying car, combining a luxury sports car and a light aircraft in a single vehicle. AeroMobil aims to make personal transportation vastly more efficient and environmentally friendly by helping to overcome traffic jams in large areas and by allowing significantly faster door-to-door travel for medium distances or in areas with limited road infrastructure.

www.aeromobil.com

AeroMobil
AeroMobil
Prípojná 5,
821 06 Bratislava
Slovakia