IPM investuje do AeroMobilu

Nová investícia je súčasťou prebiehajúceho investičného kola, ktoré sa rozširuje do Ázie

AeroMobil, vedúca spoločnosť v oblasti vývoja inovatívnych lietajúcich vozidiel oznámila, že globálna investičná a poradenská spoločnosť InfraPartners Management sa rozhodla zrealizovať ďalšie investičné kolo v rámci svojej divízie IPM Growth. Prostriedky podporia ďalšiu etapu vývoja lietajúceho auta. IPM navyše v týchto dňoch vedie investičnú roadshow v Ázii, aby zhodnotila zvyšujúci sa záujem investorov v regióne. IPM spolu so svojimi strategickými partnermi pomôže AeroMobilu pritiahnuť pozornosť investorov, ktorí rozoznali potenciál multi-modálnej osobnej leteckej dopravy, práve v čase značnej expanzie leteckej infraštruktúry v Ázii.

IPM je globálna správcovská a poradenská spoločnosť spravujúca fondy z rôznorodými stratégiami so sídlom v Londýne a Bratislave, s regionálnymi pobočkami v Číne, Kórei, Guernsey a Turecku. IPM investuje do infraštruktúrnych, technologických a komoditných sektorov. Kombinácia expertízy a globálneho zásahu robí z IPM atraktívneho investičného partnera pre AeroMobil. Finančná podpora IPM a jej klientov pomôže spoločnosti sústrediť sa finalizáciu produkcie vozidla, vrátane jeho testovania a certifikácie. Globálny zásah pomôže pri identifikácii ďalších vhodných investorov.

“Sme veľmi potešení nielen tým, že sme získali ďalšiu významnú investíciu, ale najmä tým, že sme získali validáciu od prominentnej správcovskej a poradenskej spoločnosti,” povedal Juraj Vaculík, spoluzakladateľ a CEO AeroMobilu. “Krátko potom ako sme predstavili novú generáciu AeroMobilu sme 100% sústredení na to, aby sme pripravili vozidlo na testovanie tento rok a na dodávky prvým zákazníkom do roku 2020. Sme presvedčení, že inžiniersky a technologický prístup, ktorí sme si zvolili sa stretne s neustále sa zvyšujúcim záujmom o osobnú leteckú dopravu.”

“AeroMobil je jedným najúspešnejších podnikateľských príbehov na Slovensku a jedna z najvýznamnejších značiek, ktorá formuje budúcnosť mobility. Sme radi, že môžeme podporiť AeroMobil, pretože IPM Growth chce byť jednou z vedúcich
scale-up investičných platforiem pre investorov, ktorí sa zaujímajú o stredoeurópske technologické firmy s globálnymi ambíciami,“ povedal Marián Boček, Managing Partner IPM. „Preverili sme si množstvo konkurenčných projektov vo vývoji a je zrejmé, že AeroMobil je oveľa ďalej v rámci svojich plánov. V našej podpore pre AeroMobil budeme pokračovať aj na najrýchlejšie rastúcich trhoch, najmä v Ázii.“

Adrián Vyčítal, Managing Partner IPM dodal – „V AeroMobile nás presvedčil predovšetkým tím, ktorý je veľmi sústredený na dodanie reálneho riešenia pre preťaženú infraštruktúru. Je založené na dôkladnom pochopení technologických a regulačných požiadaviek pre lietajúce vozidlá.“

V čase masovej urbanizácie a rastúceho dopravného preťaženia vo svete, AeroMobil verí, že existuje obrovská príležitosť odpovedať na tieto výzvy novou generáciou osobných lietajúcich dopravných prostriedkov. Napríklad na ázijských trhoch, najmä v Číne, sú fenoménom investície do leteckej infraštruktúry, ktoré vytvárajú príležitosti pre inovácie v doprave.

Cieľom AeroMobilu je vytvoriť skutočné lietajúce auto, ktoré je pripravené pre zákazníkov v rámci existujúcej regulácie a infraštruktúry pre malé lietadlá a automobily. Vďaka detailnej analýze technických, bezpečnostných a regulačných rámcov, tím AeroMobilu predpokladá, že uvedenie vozidiel s vertikálnym vzletom a pristátím (VTOL) bude vyžadovať kompletne nové pravidlá v regulovanom mestskom vzdušnom priestore. Budúce technológie, infraštruktúra a regulačné rámce môžu sprístupniť aj túto možnosť, avšak AeroMobil vytvoril vozidlo, ktoré umožní zákazníkom využiť dnešné lokálne letiská a pristávacie plochy blízko ich finálnych destinácií a zároveň rieši dopravu na úseku „poslednej míle“. Tím AeroMobilu pozorne vníma aj vývoj elektrických lietajúcich zariadení, ktoré budú súčasťou vzdušného priestoru, avšak opäť z rovnakého dôvodu bezpečnosti, dostupnosti a vyššej výdrže zvolil pre svoje súčasné vozidlo spaľovací motor.

26. a 27. júla 2017 sa spoluzakladateľ a CEO AeroMobilu zúčastní ako hlavný prednášajúci na konferencii Future of Transportation Summit v Pekingu, pod patronátom spoločností Alibaba Group a Sina Group.

O AeroMobil

The AeroMobil is the new ultra-high-end vehicle equally at home on the road or in the sky.  A true flying car, it is the culmination of leading-edge automotive and aerospace design and engineering, advanced materials, luxury features, and impeccable styling that does what no supercar or private jet can do.  It can seamlessly transform from car to aircraft - from driving to flying - in under three minutes. This exceptional vehicle is the result of over ten years of research and development by an outstanding team of engineers and designers. Its pedigree includes luxury and supercar makers BMW, Aston Martin, McLaren, Mercedes Benz F-1 and Ferrari F-1, and aerospace leaders Lockheed Martin, Rolls Royce, Airbus, and Diamond Aircraft, among others.  Scheduled to be commercially available in 2023, The AeroMobil represents a unique opportunity to own a first of its kind, ultra-high-end vehicle.  AeroMobil also represents an opportunity to invest in the company that will be the first to market with a flying car and well-positioned for sustained growth as a door-to-door Regional Air Mobility service operator for trips of 500 miles or less using a four-seat version of The AeroMobil coming to market in 2025.  For more information, please visit aeromobil.com.

AeroMobil
AeroMobil
Prípojná 5,
821 06 Bratislava
Slovakia