Svetová osobnosť motošportu David Richards novým členom Advisory board v AeroMobile

K Advisory boardu spoločnosti AeroMobil sa v týchto dňoch pripojil David Richards, zakladateľ poprednej britskej spoločnosti v oblasti motoristického športu a technológií Prodrive. Richards bude kľúčovým členom tímu pri aplikovaní najnovších technológií do vývoja AeroMobilu a zároveň pomôže pri získavaní kontaktov na ďalších technologických investorov.

Advisory board AeroMobilu v súčasnosti ďalej tvoria Antony Sheriff – bývalý Managing Director McLaren Automotive, Glenn Mercer skúsený konzultant, ktorý bol viac ako dvadsať rokov špecialistom na oblasť automobilového priemyslu v McKinsey, a svetovo uznávaný vynálezca a popularizátor nových technológií Dean Kamen. Spoločne vytvárajú priestor, v ktorom sa stretávajú neprekonateľné vedomosti a skúsenosti v oblastiach výskumu, vývoja produktu, regulačných záležitostí a pozicioningu finálneho produktu.

Rozšírenie Advisory boardu súvisí s dynamickým rastom spoločnosti AeroMobil, ktorá využíva jeho podporu na akceleráciu vývoja produktu a jeho úspešné dodanie na trh. Uvedení experti pomáhajú uskutočniť víziu AeroMobilu zmeniť svet osobnej dopravy tak, aby preprava ľudí bola oveľa efektívnejšia, ekologickejšia a zaujímavejšia. Cieľom spoločnosti je vytvoriť lietajúce auto vďaka kombinácii toho najlepšieho z áut, lietadiel a počítačov. S Davidom Richardsom v tíme, je spoločnosť AeroMobil opäť bližšie k tomuto cieľu.

„S pomocou Davida Richardsa budeme oveľa lepšie vybavení na vývoj a využitie technológií, ktoré sú omnoho pokročilejšie, ako v súčasnosti dostupné v konvenčných leteckých a automobilových odvetviach. Jeho skúsenosti a rozsiahle vedomosti z oblasti priemyslu sú už teraz akcelerátorom nášho vývoja.“ – povedal Juraj Vaculik, spoluzakladateľ a CEO AeroMobil.

David Richards, CBE (Commander of British Empire), založil Prodrive v roku 1984 a v minulosti pôsobil ako predseda správnej rady automobilky Aston Martin. Je jednou z najrešpektovanejších osobností v motošporte. Richards vybudoval z Prodrive veľmi úspešnú svetovú firmu, ktorá je lídrom v oblasti motoristického športu a technológií. V minulosti viedol dva tímy F1 – Benetton a BAR – pričom získal druhé miesto v F1 pohári konštruktérov v roku 2004. V súčasnosti sa aktívne venuje práci v Prodrive, pomáha rozvíjať obchodné stratégie a podporuje výkonný manažérsky tím v nových obchodných aktivitách.

O AeroMobil

AeroMobil is an advanced engineering company that is commercializing a sophisticated flying car, combining a luxury sports car and a light aircraft in a single vehicle. AeroMobil aims to make personal transportation vastly more efficient and environmentally friendly by helping to overcome traffic jams in large areas and by allowing significantly faster door-to-door travel for medium distances or in areas with limited road infrastructure.

www.aeromobil.com

AeroMobil
AeroMobil
Prípojná 5,
821 06 Bratislava
Slovakia