Svetová osobnosť motošportu David Richards novým členom Advisory board v AeroMobile

K Advisory boardu spoločnosti AeroMobil sa v týchto dňoch pripojil David Richards, zakladateľ poprednej britskej spoločnosti v oblasti motoristického športu a technológií Prodrive. Richards bude kľúčovým členom tímu pri aplikovaní najnovších technológií do vývoja AeroMobilu a zároveň pomôže pri získavaní kontaktov na ďalších technologických investorov.

Advisory board AeroMobilu v súčasnosti ďalej tvoria Antony Sheriff – bývalý Managing Director McLaren Automotive, Glenn Mercer skúsený konzultant, ktorý bol viac ako dvadsať rokov špecialistom na oblasť automobilového priemyslu v McKinsey, a svetovo uznávaný vynálezca a popularizátor nových technológií Dean Kamen. Spoločne vytvárajú priestor, v ktorom sa stretávajú neprekonateľné vedomosti a skúsenosti v oblastiach výskumu, vývoja produktu, regulačných záležitostí a pozicioningu finálneho produktu.

Rozšírenie Advisory boardu súvisí s dynamickým rastom spoločnosti AeroMobil, ktorá využíva jeho podporu na akceleráciu vývoja produktu a jeho úspešné dodanie na trh. Uvedení experti pomáhajú uskutočniť víziu AeroMobilu zmeniť svet osobnej dopravy tak, aby preprava ľudí bola oveľa efektívnejšia, ekologickejšia a zaujímavejšia. Cieľom spoločnosti je vytvoriť lietajúce auto vďaka kombinácii toho najlepšieho z áut, lietadiel a počítačov. S Davidom Richardsom v tíme, je spoločnosť AeroMobil opäť bližšie k tomuto cieľu.

„S pomocou Davida Richardsa budeme oveľa lepšie vybavení na vývoj a využitie technológií, ktoré sú omnoho pokročilejšie, ako v súčasnosti dostupné v konvenčných leteckých a automobilových odvetviach. Jeho skúsenosti a rozsiahle vedomosti z oblasti priemyslu sú už teraz akcelerátorom nášho vývoja.“ – povedal Juraj Vaculik, spoluzakladateľ a CEO AeroMobil.

David Richards, CBE (Commander of British Empire), založil Prodrive v roku 1984 a v minulosti pôsobil ako predseda správnej rady automobilky Aston Martin. Je jednou z najrešpektovanejších osobností v motošporte. Richards vybudoval z Prodrive veľmi úspešnú svetovú firmu, ktorá je lídrom v oblasti motoristického športu a technológií. V minulosti viedol dva tímy F1 – Benetton a BAR – pričom získal druhé miesto v F1 pohári konštruktérov v roku 2004. V súčasnosti sa aktívne venuje práci v Prodrive, pomáha rozvíjať obchodné stratégie a podporuje výkonný manažérsky tím v nových obchodných aktivitách.

O AeroMobil

The AeroMobil is the new ultra-high-end vehicle equally at home on the road or in the sky.  A true flying car, it is the culmination of leading-edge automotive and aerospace design and engineering, advanced materials, luxury features, and impeccable styling that does what no supercar or private jet can do.  It can seamlessly transform from car to aircraft - from driving to flying - in under three minutes. This exceptional vehicle is the result of over ten years of research and development by an outstanding team of engineers and designers. Its pedigree includes luxury and supercar makers BMW, Aston Martin, McLaren, Mercedes Benz F-1 and Ferrari F-1, and aerospace leaders Lockheed Martin, Rolls Royce, Airbus, and Diamond Aircraft, among others.  Scheduled to be commercially available in 2023, The AeroMobil represents a unique opportunity to own a first of its kind, ultra-high-end vehicle.  AeroMobil also represents an opportunity to invest in the company that will be the first to market with a flying car and well-positioned for sustained growth as a door-to-door Regional Air Mobility service operator for trips of 500 miles or less using a four-seat version of The AeroMobil coming to market in 2025.  For more information, please visit aeromobil.com.

AeroMobil
AeroMobil
Prípojná 5,
821 06 Bratislava
Slovakia